Menu

Czy warto zamontować systemy alarmowe?

2 lutego, 2023 - bezpieczeństwo
<strong>Czy warto zamontować systemy alarmowe?</strong>

Montaż monitoringu staje się coraz bardziej popularny, między innymi ze względu na rosnącą przestępczość. Ponadto urządzenia do monitoringu dostępne są w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na ich zakup.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu monitoringu?

Duże znaczenie podczas montażu monitoringu ma wybór odpowiednich miejsc, gdyż kamery powinny być umieszczone w punktach strategicznych. Systemy alarmowe w Łodzi dają poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Jednak wcześniej należy upewnić się, że pole widzenia kamer jest ograniczone przez roślinność lub budynki. Ważna jest także wysokość zamontowania kamery, która decyduje o szerokości pola widzenia, a także jakości obrazu. Istotną kwestią jest także rodzaj zasilania. Kamery bezprzewodowe wymagają sygnału wifi, który będzie mocny oraz niezakłócony. Jeżeli natomiast decydujemy się na monitoring przewodowy, wówczas należy zadbać o odpowiednią estetykę kabli znajdujących się na elewacji. Natomiast puszka montażowa skutecznie zabezpieczy kable przed warunkami atmosferycznymi oraz dostaniem się wody do wnętrza izolacji przewodów. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia koloru kamery. Jeżeli ma być ona niezauważona, wówczas należy wybierać odcień, który nie wyróżnia się na tyle elewacji. Natomiast wybór kontrastowego połączenia kolorów kamer i elewacji może gwarantować ostrzeżenie dla złodzieja o zamontowany monitoringu. Co za tym idzie, wówczas uzyskać można dodatkową ochronę.

Fotopułapka jako alternatywa dla monitoringu

Coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnego monitoringu jest fotopułapka. Obudowa jest w pełni odporna na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Natomiast maskujące barwy sprawia, że jest trudna do zauważenia. Zaś montaż urządzenia zabiera zaledwie kilka minut. W czasie montażu monitoringu przed domem należy zwrócić uwagę na odporność kamer na czynniki zewnętrzne oraz zakłócenia, możliwość zdalnego podglądu obrazu, wygodę instalacji, jakość obrazu jak i rodzaj zasilania. Najczęściej kamerę montuje się na elewacji budynku na wysokości co najmniej 2,5 m. Jest to optymalna wysokość, z której potencjalnemu włamywaczowi trudno byłoby uszkodzić kamerę, a jednocześnie uzyskuje się na tej wysokości dobrą jakość obrazu. Dom jednorodzinny o planie prostokąta najczęściej wymaga zastosowania od trzech do czterech kamer. Natomiast większe posiadłości to nawet około 10 kamer. Bardzo często montaż oparty jest na zasadzie, że urządzenie znajduje się nad każdym wejściem, aby w ten sposób skutecznie chronić posiadłość.