Menu

Filmy 360 jako zupełnie nowy sposób przedstawiania historii obrazem

14 stycznia, 2018 - Filmowanie 360
Filmy 360 jako zupełnie nowy sposób przedstawiania historii obrazem

To jedna z największych ciekawostek w ostatnich latach, jeśli chodzi o rozrywkę i nowoczesne technologie. Filmy 360 nazywane też sferycznymi wyznaczają zupełnie nowy standard, nie tylko w rozrywce, ale w ogóle w całej sztuce filmowej. Bo ogólnie rzecz biorąc, mamy do czynienia z tendencją, która chyba zawojuje na dłuższy czas świat wizualny.

Inne standardy
Warto zaznaczyć, że w filmach tego typu nie występują zbliżenia i nie ma też czegoś takiego jak w klasycznych filmach dwuwymiarowych, czyli szybkich cięć wyświetlanego obrazu. Można powiedzieć zatem, że kadr filmu 360 ma nieskończony charakter. Sprzęt wyposażony w możliwość nagrywania obrazu w 360 stopniach nagrywa praktycznie wszystko wokół siebie. To znaczy, że znów w przeciwieństwie do filmów klasycznych, mamy do czynienia z rejestrowaniem obrazu nie w trybie wyłącznie przód, ale też boki i tył, taka kołowa struktura pozwala potem za pomocą ruchów urządzenia lub głowy – gdy mamy gogle albo hełm VR, dostrzec praktycznie wszystko w określonej nagranej sferze. Ofertę nagrywania takich filmów można znaleźć na stronie wytworniafilmow360.pl.

Wiele perspektyw
Czyli, oglądając taki film po kilka razy możemy zmieniać perspektywy, za każdym niemal razem mając zupełnie inne doznania. Jest to o tyle ciekawe, że gdy wybieramy się w taką podróż z obrazem, przy dobrym sprzęcie będziemy mieli wrażenie bycia w centrum wydarzeń, tu i teraz, niemal jako bezpośredni uczestnicy. To też będzie gwarantowało mnóstwo ekscytujących wrażeń, więc jeżeli ktoś ma ochotę poczuć taki klimat, warto zainwestować w sprzęt. Co do filmowania 360, trzeba przyznać, że segment dostępnych na rynku rozwiązań też oferuje całe mnóstwo opcji. Mamy też dużo opcji co do sposobów, w jakie można takie filmy oglądać. I powiedzmy sobie szczerze, że oglądanie bez sprzętu, gdzie przewijamy myszką po takim obrazie, jest może i ciekawe, ale będzie w stanie bardzo szybko się znudzić.

Smartfony z opcją 360
Zdecydowanie lepiej jeśli mamy smartfon z funkcją żyroskopu zainwestować w gogle lub hełm do wirtualnej rzeczywistości. I tu zaczyna się cała zabawa, mamy do wyboru coraz więcej filmów w technologii 360. nawet horrory, więc dla entuzjastów emocji i adrenaliny wynikającej z bliskiego spotkania z różnego rodzaju potworami, strasznymi klaunami i tak dalej, będzie to całkiem ciekawe przeżycie. Warto to rozważyć, ponieważ będziemy mieli naprawdę niezłą frajdę. I to niezależnie od wieku, polecam zobaczyć filmiki, jak reagują na filmy 360 ludzie w goglach, jest naprawdę niezła dawka śmiechu, więc warto poświęcić parę minut na to, by sobie zobaczyć taki nietypowy widoczek. Gwarantowany śmiech w kilka sekund.

Tagi: