Menu

Tam gdzie przestają obowiązywać bariery obrazu – filmowanie 360

1 kwietnia, 2018 - Filmowanie 360
Tam gdzie przestają obowiązywać bariery obrazu – filmowanie 360

Filmowanie w technologii sferycznej, zwane inaczej wideo 360 stopni to naprawdę mocny akcent jeśli chodzi o dzisiejsze rozwiązania technologiczne służące rejestracji obrazu. Warto zauważyć, ze mamy tu do czynienia z trendem wyjątkowo dynamicznym, niesamowicie ekspansywnie zdobywającym rynek. Tutaj wystarczy miesiąc, a mamy do czynienia z naprawdę ogromnym wysypem nowych urządzeń czy akcesoriów. Czasem aż po prostu trudno nadążyć. Ale jedno jest pewne – warto mieć orientację w temacie, bio filmowanie 360 stopni to absolutny hit pod kątem rozrywkowym i nie tylko.

Przede wszystkim perspektywa

Prawdę mówiąc, tutaj w przeciwieństwie do filmu tradycyjnego, mamy do czynienia z niesamowitym zwrotem fabuły. Tak naprawdę, z widzów stajemy się tu osobami opowiadającymi historię, bo mając w rękach kontrolę nad kątem obrazu, decydujemy o tym, jak konkretny film ma przebiegać. To jest coś niezwykłego, bo tak naprawdę można każdy film 360 oglądać na dziesiątki sposobów, za każdym razem doszukując się czegoś absolutnie nowego.

Teraz prostokątny obraz to już zamierzchła przeszłość, statycznemu charakterowi oglądania skończyło się panowanie. Teraz króluje dynamika – możemy w dowolny sposób przesuwać obraz, a także obracać go pod dowolnymi kątami. Samodzielnie wybieramy też sceny, które widzimy, co jak wiadomo stanowi coś niemożliwego do osiągnięcia przy normalnie realizowanych filmowych produkcjach.

Dodatkowe akcesoria

Oglądanie wchodzi tu na wyższy poziom nie tylko ze względu na sam tryb kreowania rzeczywistości filmowej. Dobieramy sobie kąt, perspektywę, ale – dopiero z akcesoriami zaczyna się prawdziwy fun. Konkretnie chodzi o różnego rodzaju gogle i okulary, które ułatwiają dodatkowo podążanie za obrazem, co też będzie znajdowało przełożenie na jeszcze większą interakcję z oglądanym obrazem. To swoista rewolucja, która prawdopodobnie pozwoli przeciętnym telewidzom z chęcią wstać z kanapy czy fotela. Teraz zaczyna się etap aktywnego oglądania i przeżywania niesamowitych wrażeń, wraz z każdym kolejnym obejrzanym materiałem. Oglądanie filmów nigdy jeszcze nie było tak ekscytującym doświadczeniem.

Zresztą wystarczy tylko prześledzić co dzieje się w mediach społecznościowych oraz na najpopularniejszej platformie z materiałami video – YouTube. Tych filmów lawinowo przybywa i nie ma co się łudzić, ten trend będzie tylko przybierać na sile, z miesiąca na miesiąc.

Tagi: