Menu

Grzałki przemysłowe

7 sierpnia, 2019 - grzałki
Grzałki przemysłowe

          Dobrze dobrane urządzenia grzewcze umożliwiają podgrzewanie oraz pomagają w utrzymaniu temperatury w instalacjach przemysłowych. Urządzenia tego typu dedykowane są różnorodnych materiałów, które znajdują zastosowanie w mediach działających w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, przemysłowym, w budownictwie oraz innych dziedzinach. 

Rodzaje grzałek przemysłowych

          Grzałki przemysłowe są nieodzownym elementem w działaniu wielu technologii. Od nich w większości zależy, czy produkcja zachowa odpowiednie działanie i bezpieczeństwo. Ze względu na niezastąpioność tego typu elementów, należy przy zakupie zwrócić szczególną uwagę na ich trwałość oraz jakość. Na rynku istnieje bardzo dużo propozycji tego typu sprzętu, dlatego też przed zakupem warto się z nimi zaznajomić i określić, jaki dokładnie sprzęt jest potrzebny do naszej działalności. Oferty grzałek dzielą się na grupy:

Działanie grzałek rurkowych

          Grzałki przemysłowe rurkowe produkowane są za pomocą technologii walcowania. Ten typ technologii wpływa na duże zagęszczenie tlenku magnezu, co znacznie wpływa na wysoką wytrzymałość, moc, a także wydłuża żywotność takiego urządzenia. Ten typ grzałek ma dużą moc w porównaniu do powierzchni i swojej wielkości. W grzałkach przemysłowych rurkowych nawet 100% pobieranej energii elektrycznej zamieniane jest na energię termiczną. 

hala

          Ten typ grzałek często używany jest na przykład w gastronomii. W grzałki rurkowe wyposażane są sprzęty takie jak: urządzenia do podgrzewania wody, grzałki do warzenia piwa, piece akumulacyjne, grzejniki elektryczne. Używane są także w gospodarstwach domowych oraz przemysłowych elektrycznych urządzeniach grzewczych. Grzałki przemysłowe rurkowe mogą być wykonywane na zamówienie, do specjalnych urządzeń oraz do specjalnego przeznaczenia elementu grzejnego. Zamawiany produkt dopasowany jest pod względem napięcia, mocy, wielkości, rodzaju posiadanych końcówek do połączenia z instalacją elektryczną.