Menu

Czy sklep jest dobrym pomysłem na biznes?

19 maja, 2018 - kasa fiskalna
Czy sklep jest dobrym pomysłem na biznes?

Sprzedaż, sama w sobie – może być rzeczywiście świetnym pomysłem na biznes. Trzeba tylko zastanowić się poważnie co, w jaki sposób i jakimi kanałami mamy sprzedawać.

To znaczy, nie tyle myśleć o tym, w jaki sposób tę sprzedaż prowadzić, co raczej przyjrzeć się temu – co konkretnie sprzedawać. Bo mamy do czynienia z branżami tak konkurencyjnymi, ze nie ma sensu zaczynać jakiegokolwiek sklepowego przedsięwzięcia, bo jedyne co moglibyśmy zrobić, to po prostu żonglować cenami. Czyli zarobić tyle co nic, a jednocześnie mamy tu do czynienia z faktem, że takimi praktykami można bardzo mocno popsuć rynek. Tego natomiast chcemy uniknąć. Więc tutaj pomyślmy, na ile takie złożone przedsięwzięcie jak prowadzenie sklepu. Jest dzisiaj sprawą dosyć oczywistą, że jeżeli myślimy o prowadzeniu biznesu opartego o sprzedaż w kontekście kompleksowo rozumianego działania, no to nie można pominąć żadnego sensownego aspektu. Sensownego, czyli – zadbanie o dostawy, zatroszczenie się o obsługę klienta, co tez będzie mogło w sposób niewątpliwy przełożyć się na pozytywny odbiór naszej marki w branży. Nie ma się co oszukiwać, jeżeli chodzi o elementy, o które należy zadbać przy okazji organizacji takiego przedsięwzięcia jak sklep internetowy czy stacjonarny, jest to zawsze cała długa lista tematów i aspektów.

kasy fiskalne w KrakowieNie ma tak, że po prostu – otwierasz sklep i już. Sprzedaż to jeden z końcowych etapów, tu trzeba wszystko poprzedzić odpowiednio zorganizowanymi przygotowaniami, które będą idealnie mogły się przełożyć na późniejsze funkcjonowanie sklepu, niezależnie od branży, niezależnie od tego jaki mamy sektor rynku pod sobą i niezależnie od tego, co potem będziemy chcieli robić, żeby się rozwijać, nie ma tutaj możliwości wybiórczego podchodzenia do tematu, wszystko musi działać niczym dobrze naoliwiona maszyna. Słabsza kondycja jednego elementu obciąża pracę innych elementów, a to z kolei potem może prowadzić do tego, że będziemy mieli poważne przestoje. Każdy przestój z kolei, będzie się przekładać na to, że będziemy mieli do czynienia z rozwiązaniami obciążającymi w sposób drastyczny i poważny kondycję przedsięwzięcia biznesowego w postaci sklepu. A nie jest tajemnicą, że różnego rodzaju obsuwki są kluczem do tego, zęby zostać w tyle za konkurencją, co też wiąże się z bardzo dużym ryzykiem wypadnięcia z rynku. Niestety. Wiele sklepów upada właśnie przez to, że nie ma zorganizowanego planu działania.