Menu

Kamery IP – co trzeba wiedzieć?

7 stycznia, 2018 - sprzęt
Kamery IP – co trzeba wiedzieć?

W sektorze urządzeń służących zabezpieczaniu mienia, mamy dzisiaj do czynienia z prawdziwym bogactwem opcji do wyboru. Wynika to nie tylko z technologicznego postępu, ale także z rosnącej konkurencji między producentami. Kamery IP to dzisiaj rozwiązanie zarówno przystępne cenowo, jak i również gwarantujące szerokie spektrum możliwości. Nie ma wątpliwości, że wybór takich systemów będzie warunkował stworzenie konkretnego i bardzo dobrze działającego systemu monitoringu domowego. Warto podkreślić także w tym miejscu, że będąc nastawionymi na zabezpieczenie domu czy mieszkania, oszczędzamy sobie w ten sposób pobojowiska po rozkuwaniu ścian i rozprowadzaniu konkretnych kabli. Gdybyśmy chcieli zapewnić sobie dostęp do technologii najlepszej jakości, właśnie IP będzie sprawdzać się idealnie.

Kamery różnią się między sobą wieloma parametrami. Niektóre będą znacznie lepiej sprawdzały się w pracy na zewnątrz, inne z kolei wewnątrz domu czy mieszkania. Właściwie, jest to kluczowy różnicujący czynnik. Modele przeznaczone do pracy na zewnątrz powinny spełniać konkretne normy. To znaczy – być wytrzymałe na odpowiedni zakres dodatnich i ujemnych temperatur. Dodatkowo – na opady atmosferyczne. Niejednokrotnie są także wyposażone w diody podczerwieni. Dzięki temu, mogą doświetlić obraz rejestrowany z poziomu kamery w warunkach od zmierzchu do świtu. Ponadto, znajdziemy modele ze zdalnie sterowanym, ruchomym obiektywem. Położenie dowolnie zmienimy ręcznie lub konfigurujemy w określonym odcinku czasu.

Co do kamer przeznaczonych do pracy wewnątrz obiektów, nie muszą być tak wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Dobrze jednak, by postawić na takie, które są małe i wyglądają dyskretnie. Podłączenie też ma znaczenie – możemy wykorzystać moduł Wi-Fi lub podłączyć się poprzez kabel sieciowy. W pierwszym przypadku, jest to znacznie bardziej wygodne. Choć wydajność kamer, warunkowana jest przepustowością łącza i nie mamy gwarancji czy obraz będzie wystarczająco wyraźny i ostry.

Jedno jest pewne. Przy wybieraniu kamery IP dobrze będzie postawić na takie rozwiązanie, które będzie polecone przez odpowiedniego specjalistę. Czyli, gdy wybieramy się do firmy, trzeba najpierw doprowadzić do sytuacji, w której instalator przyjedzie obejrzeć obiekt. Zarówno pod kątem przestrzennym, jak i pod kątem ewentualnego podłączenia. Tutaj w praktyce mamy do czynienia z testem pewnego rodzaju. Bo tak naprawdę, jeśli instalator dobierze kamerę w odpowiedni sposób, mamy gwarancję bezpieczeństwa i komfortu.

Wybierając kamery dobrze przejrzeć oferty kilku firm. Na szczęście, internet dostarcza dzisiaj całego bogactwa informacji na temat konkretnych modeli. To w praktyce ma przełożenie na pełne zadowolenie z dokonanego później wyboru. A w praktyce wiadomo, na zabezpieczeniu mienia nie warto oszczędzać. Bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się nam taki system i w jakich warunkach przyjdzie nam sprawdzić jego skuteczność.