Menu

Parownik RDA i RTA — jaka jest między nimi różnica?

19 kwietnia, 2019 - sprzęt
Parownik RDA i RTA — jaka jest między nimi różnica?

            Elektroniczne papierosy w ostatnich latach zyskują ogromną popularność, dlatego nie dziwi fakt powstawania i rozwijania się coraz to nowszych elementów ich wyposażenia. Istotne jest jednak, aby na początku naszej przygody z e-papierosami zapoznać się z absolutną podstawą i klasyką w kwestii części do elektronicznych papierosów. Atomizer to jeden z najważniejszych komponentów takich papierosów. To właśnie tam zalana ciecz, czyli olejek, zmienia się w parę. Warto więc poznać, jakie są rodzaje najbardziej popularnych atomizerów i czym się różnią.

E-Papierosy

            Wielu nowicjuszy w dziedzinie elektronicznych papierosów myli ze sobą te dwa rodzaje atomizerów ze względu na to, że zupełnie nie wiedzą czym one się od siebie różnią. Jest to dość popularny błąd, a jednocześnie sprawa banalnie prosta do wyjaśnienia. RTA, czyli Rebuildable Tank Atomizer wyposażony jest w szklany zbiornik otaczający grzałkę i nie jest wymagane zalewanie go co kilka zaciągnięć, natomiast RDA, znany jako Rebuildable Dripping Atomizer lub dripper takie zbiornika nie posiada. Właśnie dlatego, jak sama nazwa wskazuje, należy zakraplać watę umiejscowioną w grzałce praktycznie przed każdym użyciem. Jeśli chodzi o oznaczenia, one również są bardzo proste do zapamiętania. Jeśli koło nazwy elektronicznego papierosa odnajdziemy dużą literę T, oznacza to, że kupujemy RTA. Jeśli widnieje duża litera D, wskazuje to na atomizer RDA.

RTA

Parowniki

            Mimo, że RTA i RDA są tak podobne z nazwy, zarówno ich specyfikacja, jak i sposób działania różnią się od siebie. RTA charakteryzuje się tym, że przed zalaniem zbiornika liquidem należy oddzielić i uszczelnić system grzewczy przy pomocy konta. To bardzo wygodne i innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom RTA szybkie zalanie liquidem swojej grzałki i jednocześnie nie wyciągać co chwile ustnika w celu zalania go.

vapeshop

W przypadku RDA niestety należy wykonać znacznie więcej czynności, jeśli chcemy cieszyć się świeżym zalaniem grzałki. Ma ono jednak dużo więcej zalet, ponieważ znacznie lepiej od RTA oddaje rzeczywisty smak i zapach olejku, a dodatkowo produkuje znacznie większą chmurę.

Współpraca: sinkoplex.pl