Menu

Słów kilka o celownikach

4 stycznia, 2020 - sprzęt
Słów kilka o celownikach

Precyzja, a także bezpieczeństwo to nieodłączne elementy, które powinny towarzyszyć uczestnikom polowania. Celowniki noktowizyjne znacząco wpływają na oba te aspekty zwiększając widoczność w trudnych warunkach oświetleniowych. 

Celowniki noktowizyjne – zachowaj precyzję w trudnych warunkach

Podczas gdy standardowe urządzenia celownicze sprawdzą się w większości przypadków, kiedy mamy do czynienia z dobrą widocznością, tak celowniki noktowizyjne przeznaczone są do „zadań specjalnych”, kiedy to dostrzeżenie celu jest utrudnione. 

Wyposażona w noktowizję optyka idealnie sprawdzi się w warunkach nocnych pozwalając na oddanie precyzyjnego strzału, ale również zapewniając bezpieczeństwo.

Montaż tego typu celowników jest tak samo prosty, jak w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników. 

szklo

Popularni producenci celowników optycznych 

Celowniki noktowizyjne dostępne na rynku oferują różnorakie specyfikacje. Aby zapobiec rozczarowaniu, warto sięgać po optykę sprawdzonych producentów, takich jak, np. Pulsar, Yukon, Armasight, VOMZ czy ATN. 

Wybierając celowniki marek o sprawdzonej renomie potwierdzonej pozytywnymi opiniami klientów możemy być pewni, że unikniemy nieprzyjemnych doświadczeń podczas strzelania. 

Odpowiednio dobrana optyka z noktowizją jest ważnym elementem nie tylko w przypadku myśliwych. Celowniki noktowizyjne znajdują się również na wyposażeniu wojska, służb wywiadowczych czy też organizacji paramilitarnych.

Celowniki noktowizyjne – analogowe czy cyfrowe

W sprzedaży możemy znaleźć dwa popularne formaty celowników noktowizyjnych. Zarówno te cyfrowe, jak również analogowe stanowią doskonałe rozwiązania, jeśli chodzi o strzelectwo nocne czy też w warunkach o ograniczonym oświetleniu. 

Za noktowizją optyczną przemawia fakt, iż działa ona do ośmiu godzin, jednak ceną za czas pracy jest gorsza jakość obrazu. 

Cyfrowe celowniki noktowizyjne natomiast, posiadają ograniczony do około czterech godzin czas pracy. Na ich korzyść przemawia jednak lepsza jakość uzyskiwanego obrazu.

Bez względu na to, który celownik zdecydujemy się wybrać – cyfrowy czy analogowy – urządzenia te są niezwykle żywotne. Raz kupiona optyka z noktowizją posłuży nam przez wiele lat. 

Artykuł przy współpracy: Epasjonaci