Menu

Sprzęt komputerowy dla firmy – lepiej kupić cze leasingować?

22 lutego, 2018 - sprzęt
Sprzęt komputerowy dla firmy – lepiej kupić cze leasingować?

Zacznijmy od tego, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wpływa na to wiele zmiennych, które mają przełożenie na późniejsze użytkowanie takiego sprzętu w firmie.

Poza tym, z komputerem jest jak z samochodem – model modelowi nierówny i jeżeli chodzi o wybór sprzętu, też z reguły poprzedzamy go kompleksowym researchem i dobieramy rozwiązanie, które w większym stopniu niż reszta odpowiada naszym indywidualnym warunkom czy zapotrzebowaniu. Co więcej – coraz więcej firm które zajmują się leasingiem sprzętu komputerowego, oferuje bardzo mocno spersonalizowane komputery. To znaczy są w stanie wyszukać dla nas takie opcje, które idealnie lub prawie idealnie odpowiadają naszym kryteriom. Na pewno atutem leasingu sprzętu są doskonałe warunki gwarancji i dodatkowe wsparcie na wypadek wystąpienia różnego rodzaju zniszczeń czy uszkodzeń. Jeszcze jedna sprawa to fakt, że tutaj będziemy się mogli się opierać o różne spersonalizowane rozwiązania. Wiadomo, że innymi parametrami i specyfikacją musi się odznaczać komputer do zastosowań graficznych, a innymi tak zwany do zastosowań biznesowych. W tym segmencie mnóstwo jest tak zwanych ultrabooków.

I nawet trzeba przyznać, że coraz więcej osób decyduje się na zakup takich maszyn nie tylko w leasing, ale także maszyn poleasingowych. To też świetna oszczędność w kontekście finansowym, bo poleasingowy laptop, mający nadal idealną zdolność działania, cena różni się o jakieś 30-40%. To też jak widać spora oszczędność. Wiadomo, że jeśli ktoś potrzebuje świeżych maszyn, weźmie nowe. No ale w przypadku firmy to też dobra opcja, bo dostajemy zwrot VAT, czyli tak naprawdę można brać śmiało komputery o 23% droższe niż zakładany budżet, bo wówczas i tak wyjdziemy na zero po zwrocie podatku na konto firmowe, wyjaśnia Kazimiera Kamińska, specjalista od leasingu. Albo zainwestować te 23% w inny sprzęt, co też niejednokrotnie będzie świetnym działaniem nastawionym na rozwój firmy.

Warto dobrze porozglądać się ofertach, bo szczególnie teraz na początku roku mamy do czynienia z bardzo wieloma konkretnymi okazjami cenowymi. I nie chodzi tutaj o markety i ich hasła promocyjne. Są wyspecjalizowane firmy, które zajmują się właśnie przygotowywaniem sprzętu komputerowego pod leasing albo dobieraniem konkretnych rozwiązań pod potrzeby klienta i w związku z tym naprawdę warto będzie potraktować takie oferty z uwagą. Dobry komputer, taki który posłuży nam spokojnie nawet trzy lata, wcale nie musi być nie wiadomo jak drogi, a poza tym można dopasować opcję leasingu na krócej i wymieniać sprzet na przykład raz do roku.