Menu

Co to jest HbbTV?

2 czerwca, 2019 - Technologie
Co to jest HbbTV?

         W ostatnich latach technologia telewizyjna rozwinęła się w niesamowicie szybkim tempie, dzięki czemu dziś mamy dostęp do wielu ciekawych opcji i udogodnień w nowoczesnych telewizorach. Za pośrednictwem jednego przycisku na pilocie możemy mieć dostęp do platform dystrybuujących filmy i seriale, Internetu, wideokonferencji czy tradycyjnej telewizji. Dodatkowo istnieje szereg akcesoriów to telewizorów znacznie poprawiających jakość użytkowania urządzenia. Ciekawym udogodnieniem technologicznym może być również HbbTV.

Telewizja hybrydowa

         HbbTV to inaczej nazywany Hybrid Broadcast Broadband TV. Jest to opracowany nowy standard telewizji hybrydowej, który dzięki możliwościom technologicznym łączy standardową emisję sygnałową telewizji z nowoczesnymi platformami i treściami multimedialnymi, które wykorzystują do działania Internet. Takimi platformami multimedialnymi mogą być te, na których możemy oglądać, zapisywać i pobierać filmy oraz seriale. Można powiedzieć, że HbbTV jest kolejną, bardziej rozwiniętą technologicznie, generacją teletextu, która wzbogacona jest o nowoczesną szatę graficzną, dzięki czemu możemy obsługiwać ją w trybie graficznym.

ekran

Platformy multimedialne

         Największą zaletą  Hybrid Broadcast Broadband TV jest zintegrowanie platform multimedialnych ze standardową telewizją, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do ulubionych portali na większym ekranie, za pośrednictwem technologii komend SMS lub przycisku na pilocie SmartTV. Innymi słowy, HbbTV jest częścią SmartTV umożliwiającą użytkownikowi wchodzenie w interakcję z telewizorem i korzystanie z interaktywnej telewizji. Warunkiem koniecznym do korzystania ze standardu HbbTV jest oczywiście posiadanie SmartTV, czyli telewizora STB z nawiązanym połączeniem Internetowym. W czasie użytkowania standardu HbbTV wykorzystany jest tak zwany kanał zwrotny, który umożliwia badanie oglądalności danego programu czy ilość spędzonych godzin na danej platformie.

glowa

         Aby telewizor mógł korzystać ze standardu Hybrid Broadcast Broadband TV musi pobrać sygnał wysłany drogą satelitarną, kablową, a następnie naziemną. Dodatkowo dzięki interaktywnej telewizji możliwe jest użytkowanie platform dystrybuujących multimedia za pośrednictwem połączenia Internetowego, którego działanie jest już bardziej skomplikowane.

Współpraca: Elektromaniacy.