Menu

Jak zapobiegać, by nie walczyć, czyli myszy w naszym domu

22 listopada, 2019 - Technologie
Jak zapobiegać, by nie walczyć, czyli myszy w naszym domu

Jako że zbliża się okres, w którym myszy – jedne z najmniej pożądanych, niemniej jednak najbardziej popularnych gryzoni – zaczną łaknąć ciepła domowego ogniska, powinniśmy się zabezpieczyć – zwłaszcza jeśli lubimy spać przy otwartych oknach albo kiedykolwiek borykaliśmy się już z tego typu problemem. Czy istnieją sposoby na to, żeby nie musieć walczyć z myszami? Co zrobić, gdy już jesteśmy do tego zmuszeni? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym krótkim mini-poradniku.

Zapobieganie

W najlepszej sytuacji są osoby, które jeszcze nie zmagały się z problemem myszy – wystarczy bowiem, że kupią odstraszacz myszy, a te po prostu ich nie odwiedzą. Kiedy jednak to zrobić? Najlepszym okresem wydaje się zima, kiedy to gryzonie te poszukują schronienia i jakiegokolwiek jedzenia. Możemy też polegać na wieściach od sąsiadów – jeżeli u nich problem z tym gryzoniem się pojawił, teraz lub kiedykolwiek wcześniej, bardzo prawdopodobne, że może dotknąć i nas. Dlatego warto więc zainwestować w profilaktykę. Leczenie bowiem, jak to zazwyczaj bywa, jest znacznie bardziej kosztowne – również pod względem naszych nerwów.

Leczenie, czyli ciężka artyleria

Gdy jest już za późno na profilaktykę, musimy działać. Inwestujmy bardziej w pułapki na myszy, które postawmy w najbardziej strategicznych miejscach. Omijajmy z kolei trutki na myszy, które często doprowadzają do ich śmierci w niewygodnych miejscach (na przykład w głębokich zakamarkach szafy), prowadząc do przykrego zapachu i późniejszych problemów. Zawsze jednak kwitujmy taką „eksterminację” zakupem czegoś, co później pozwoli nam uniknąć tego typu prblemów.

palec

Podsumowanie

Naturalnie rzecz biorąc lepiej zapobiegać powstawaniu problemu myszy, aniżeli go leczyć. Jeżeli jeszcze nie borykaliśmy się z tym gryzoniem, czym prędzej zainwestujmy w odstraszacz myszy, który będzie go trzymał z daleka. Jeżeli jednak będziemy już zmuszeni do walki, pozbądźmy się myszy za pośrednictwem tradycyjnych metod, ale potem też zadbajmy o to, aby już się nie pojawiały – również kupując wspomniany sprzęt.