Menu

USB typu C – dlaczego warto korzystać?

6 października, 2018 - Technologie
USB typu C – dlaczego warto korzystać?

Ten standard pojawia się coraz częściej w wielu urządzeniach. No i trzeba przyznać, że tak naprawdę otwiera bardzo szerokie spektrum możliwości. Bo niby z pozoru zmiana w stosunku do klasycznego o namielonego od lat USB nie jest duża… Ale jednak.

Problem podłączenia rozwiązany

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że są wysokie szanse, że USB typu C będzie kiedyś standardem, ujednoliconym portem. Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku fakt, że jest to złącze dwustronne. Eliminuje to odwieczny problem użytkowników, który polegał na tym ,że urządzenia podłączane były do góry nogami, co w niektórych przypadkach skutkowało niestety uszkodzeniem portu USB. Tymczasem, ten nowy standard pozwala na jeszcze szybszy przesył danych. W standardzie prędkości USBC mamy do czynienia z przepustowością nawet 10 Gigabitów na sekundę. To pozwala na przesył filmów w rozdzielczości 4k nawet przy wartości 30 FPS czyli frames per second – klatek na sekundę.

usb

USB typ C – przyszłościowy standard

USB-C to ewidentnie będzie przyszłościowe rozwiązanie. Trzeba podkreślić że technologię tę stosuje coraz więcej firm, więc naprawdę dobrym rozwiązaniem będzie tutaj sytuacja w której będziemy się mogli z powodzeniem obchodzić takimi właśnie technologiami. Warto nadmienić, że nowe urządzenia to coraz szersze spektrum możliwości w przesyle danych, co tylko podnosi komfort ich codziennego użytkowania. Nie ma wątpliwości co do tego, że warto się bliżej przyjrzeć temu, w jaki sposób będzie rozwijał się ten standard. Z pewnością na dobre zagości w urządzeniach i to szybciej niż nam się wydaje.