Menu

Jaki powinien być dobry system alarmowy?

18 sierpnia, 2017 - Uncategorized
Jaki powinien być dobry system alarmowy?

Każda firma potrzebuje zabezpieczeń. Coraz częściej dotyczy to również prywatnych posiadłości, które ze względu na pomnażanie majątku są zagrożone kradzieżą. Jeśli my również potrzebujemy zabezpieczenia, czas najwyższy zacząć rozglądać się po tym, co rynek ma nam do zaoferowania. Warto się do tego przyłożyć, bo dzięki temu unikniemy wyrzucenia pieniędzy w błoto i mnóstwa nerwów związanych z tym, że dane urządzenie lub cały system zawodzi.

Dopasowanie do potrzeb

Pierwszy etap tworzenia systemu alarmowego następuje jeszcze przed sporządzeniem projektu. Klient określa swoje potrzeby i specyfikę obiektu. Dostawca usługi powinien pokierować rozmową w taki sposób, aby otrzymać wszystkie niezbędne informacje, np. w których częściach obiektu znajduje się najcenniejsze mienie, albo czy wcześniej miały już miejsce próby włamań. Następnie powstaje projekt, oparty na planie budynku. Do instalacji urządzeń można przejść zaraz po sporządzeniu projektu, jednak cały system powinien być jeszcze później dokładnie przetestowany i o ile to konieczne – rozbudowany. Przedstawiciele dostawców zabezpieczeń cieszący się największą renomą zazwyczaj odwiedzają obiekt osobiście tuż po sporządzeniu projektu tak, aby wychwycić wszelkie słabe strony projektu, których nie da się dostrzec na planie.

Wysoka jakość

Dobry system alarmowy powinien być wykonany wyłącznie z wysokiej jakości urządzeń, które pochodzą z pewnego źródła. Mówi się, że łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Do systemów alarmowych powiedzenie to pasuje jak ulał – jeden niedziałający czujnik lub szwankująca kamera mogą stworzyć dla włamywacza otwartą drogę do sukcesu. Oczywiście nie musimy być ekspertami od urządzeń zabezpieczających, warto jednak spytać naszego potencjalnego kontrahenta skąd sprowadza urządzenia i kto jeszcze z nich korzysta, po czym dla pewności potwierdzić te informacje (w dobie internetu takie potwierdzenie jest niezwykle proste). Dlaczego należy korzystać z markowego sprzętu? Dlatego, że jeśli sprzęt jest oznaczony marką, to jego producent nie może sobie pozwolić na jej zepsucie.

instalproject.pl - montaż alarmów w Toruniu

Dodatkowe usługi

Gdy zlecamy jakiejś firmie dostarczenie i zainstalowanie alarmu do naszego obiektu, warto zatroszczyć się również o to, jak będzie wyglądała nasza relacja już po instalacji. Przede wszystkim – sprzęt powinien być objęty gwarancją i to w dość długim wymiarze czasowym. Dostawca systemu powinien również w cenie wykonywać regularne przeglądy techniczne nawet gdy klient nie zgłasza żadnych zastrzeżeń i serwisować urządzenia. Oczywiście obecność tych dodatkowych usług w ofercie dotyczącej systemu alarmowego zawsze podniesie jego cenę i to zdecydowanie, jednak to się po prostu opłaca. Jeśli firma udziela gwarancji, robi przeglądy i serwisuje sprzęt to znaczy, że jest gotowa wziąć za jego sprawność odpowiedzialność.

Jaki natomiast system alarmowy nie powinien być? Na pewno nie powinien być zbyt trudny w obsłudze – w standardzie zarówno aktywacja jak i dezaktywacja alarmu następuje poprzez wstukanie kodu (obrazki znane z amerykańskich filmów, które skanują wzór siatkówki oka lub układ linii papilarnych, w rzeczywistości nie występują zbyt często). Nie powinien być zawodny i zaprojektowany na szybko. Jeśli podczas wybierania rozwiązań będziemy pamiętać o wymienionych powyżej zasadach, to ostatecznie z usługi powinniśmy być zadowoleni.

Tagi: